• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

İBB Meclisi'nin 2021 Kasım ayı oturumlarının ikinci birleşiminde İstanbul'daki riskli yapıları ilgilendiren çok önemli bir düzenleme yapıldı.
EMLAK VERGİSİNE ESAS OLACAK VE ÖNÜMÜZDEKİ 2022-2026 YILLARINA İLİŞKİN EMLAK RAYİÇ BEDELLERİNİ BELİRLEYECEK TAKDİR KOMİSYONLARI TOPLANDI. ÖZELLİKLE İSTANBUL’UN İLÇELERİNDE VE BAŞKA BİR ÇOK İLDE YÜZDE 100’Ü AŞAN ARTIŞLAR DİKKAT ÇEKTİ. EMLAK VERGİSİ BEDELLERİNİN BİREBİR TEBLİGATI GEREKMEDİĞİNDEN DAVA AÇMA SÜRESİNİ KAÇIRMAMAK GEREKİYOR.
Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararı sonrasında yeniden yapılan düzenlemeye ilişkin hükme ilişkin 19.06.2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 7327 sayılı Kanunun ilgili madde hükmü şöyle:
Yapılan yeni yasal düzenlemeye göre kat mülkiyetine geçiş işlemlerinin tapu müdürlüklerince kat irtifakının tesciline ait resmî senet ve Kanun’un 12. maddesinde yazılı belgelere dayalı olarak ve bunlardan başkaca bir belge aranmaksızın resen kat mülkiyetine çevrilecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan yönetmeliğe göre bundan sonra daire büyüklüklerine göre otopark yeri zorunluluğu uygulanacak. 120-180 metrekare arasındaki her daire için en az 1 otopark, 180 metrekare üzeri her daire için 2 adet otopark yeri ayrılması gerekecek.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ; ŞEHİRDEKİ RİSKLİ BİNALARIN DÖNÜŞÜMÜ MADDESİ İLE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI.
BİNASINI KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA KENDİSİ YENİLEMEK İSTEYENLER İÇİN KOLAYLIK SAĞLAYAN FAİZ DESTEĞİNE İLİŞKİN YENİ KARAR 13.02.2021 TARİHLİ RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI. BU KAPSAMDA 6306 SAYILI KANUN KAPSAMINDA HAK SAHİPLERİNDE BANKALARDAN KULLANDIRILACAK KREDİLERE SAĞLANACAK FAİZ DESTEĞİ TUTARLARI DEĞİŞTİRİLDİ.
ÖNCEKİ DÖNEMLERDE DE KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE ÖDENEN HARÇLARIN GERİ ALINIP ALINAMAYACAĞI; ALINACAK İSE NASIL İADE TALEP EDİLECEĞİNE DAİR ÇEŞİTLİ SORULARLA KARŞI KARŞIYA KALMIŞTIM. GEREK KİŞİSEL SİTEMDE, GEREK YOUTUBE GİBİ GÖRÜNTÜLÜ VE GÖRÜNTÜSÜZ SOSYAL MECRALARDA, GEREK TBB İLE DİĞER EĞİTİMLERDE BU KONUYA İLİŞKİN SÜRECİ; HUKUKÇU MESLEKTAŞLARIMIN VE KONUNUN MUHATABI YURTTAŞLARIMIZLA PAYLAŞMIŞ İDİM. GELİNEN SÜREÇTE KONU İLE İLGİLİ TEKRAR SORULAR SORULMAYA BAŞLANDIĞINDAN BU HUSUSU TEKRAR SİZ DEĞERLİ OKUYUCU VE TAKİPÇİLERİMLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.
 1  ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam220
Toplam Ziyaret389963
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.601318.6758
Euro19.523819.6020
Konuk Yazarlar
Hava Durumu