• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Biyografi

Av. Ali Rıza İLGEZDİ; 1973 senesinde Malatya / Arapgir’de doğmuştur. 

Orta öğrenimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamlamış ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını; Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk Anabilim Dalı'nda yapmıştır.  

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın kuruluşundan itibaren avukatlığını yapmaktadır. Bu kurumda görev yapmanın yarattığı yoğunluk nedeni ile taşınmaz hukuku konusunda yoğun olarak çalışmaktadır. Özellikle kentsel dönüşüm, tapu tahsis belgesi, kamulaştırmasız el atma, kamulaştırma hukuku, hukuki el atma, imar uygulamaları, imar para ve yıkım cezaları, 2B alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.  

Konuyla ilgili çeşitli makaleleri yayınlamış olup, Türkiye Barolar Birliği ve çeşitli kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimler kapsamında eğitimler vermektedir. 

İstanbul Adliyesi'nde bilirkişilik yapmaktadır. 

“ADIM ADIM KENTSEL DÖNÜŞÜM" ve kendi alanındaki tek monografik eser olan "100 SORUDA TAPU TAHSİS BELGESİ” ve "HUKUKİ EL ATMA – Kamulaştırmasız El Atmada Yeni Dönem " adlı 3 kitabı bulunmaktadır. 

Fenerbahçe Spor Kulübü, Haydarpaşa Lisesi Mezunları Derneği, Arapgir Kültür Derneği, ATAMAD, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu ve Fenerbahçeli Avukatlar Derneği üyesidir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret201272
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.77545.7985
Euro6.68966.7164
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 22° 16°