• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Kamulaştırmasız el atma ve imar planları ile mülkiyet hakkının kısıtlanması konularında taslak hazırladıklarını belirten Bakan Özhaseki (eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı) maddelerin torba yasayla gündeme gelebileceğini belirtti.
Melikgazi Anbar Mahallesi’nde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanabilirliği 6 Kasım 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilk etapta 3 bloktan oluşan 185 daire inşa edileceğini bildirdi.
STCA Gayrimenkul’un, Kartal Atalar’daki ikinci projesi Kartallife’ın inşaat ve satışı başladı. 104 daireden oluşan 60 milyon liralık proje, mahalle konseptine butik bir anlayış getiriyor.
CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekçi, İstanbul, Beyoğlu'nda 6 mahallenin kentsel dönüşüme girmesi kararını Başbakan Binali Yıldırım'a sordu.
Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde Aksaray Üniversitesi ve Organize Sanayi Bölgesi arasında kalan 300 Hektarlık araziye yapılacak Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi dönüşüm projesinde önemli bir adım atıldı.
Kentsel dönüşümün en çok yapıldığı il olan İstanbul'da yeni bir bölge daha riskli alan ilan edildi. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa ilçesinde 1 mahalle Bakanlar Kurulu’nun 2016/8950 sayılı kararı ile riskli alan olarak ilan edildi.
Çanakkale Gelibolu’da Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’ne ait “154 kV Akkuş – Umut HES Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında söz konusu güzergâha isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması yapılacak.
Bakanlar Kurulu tarafından Tunceli Pülümür’de yapılacak toplam polis merkezi inşaatı için acele kamulaştırma kararı alındı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kadıköy eski Salı Pazarı olarak bilinen, Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasındaki alanda bulunan 3 bin metrekarelik alana 12 katlı otel yapılması için gerekli imar planı değişikliğini onayladı. İmar planı, itirazlar için 26 Temmuz 2016’ya kadar 30 gün süreyle askıda kalacak.
Kentsel dönüşümün en çok yapıldığı il olan İstanbul'da yeni bir bölge daha riskli alan ilan edildi. Bu kapsamda Beyoğlu ilçesinde 6 mahalle Bakanlar Kurulu’nun 2016/8949 sayılı kararı ile riskli alan olarak ilan edildi.
... 10 ...

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam154
Toplam Ziyaret131729
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.55873.5730
Euro3.98514.0011
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 21° 13°