• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dönüşüm için Okmeydanı’ndan (Fetihtepe ve Piripaşa’dan) startı verdi. Başkan Demircan “Şu an uzlaşma vakti. Tapusunu almış, uzlaşmayı tamamlayan adalarda belediye firmamız, hak sahipleri ile kat karşılığı anlaşmalara başlayacak.” dedi.
6306 sayılı yasadan sonra 07.10.2012 - 01.06.2015 tarihleri arasında 132 bölge riskli alan edildi. Riskli alan ilan edilen yerler, bu kararların yayınlandığı Resmi Gazete tarih ve sayıları şöyledir :
Kira kontratı sona ermeden yapının riskli olduğu tespit ettirilir yada yapının bulunduğu alan riskli alan ilan edilirse mücbir sebep nedeni ile kira kontratı da sona erecektir. Herhangi bir şekilde kiracının binayı tahliye etmemek gibi bir hakkı bulunmamaktadır. Kiracı; kontratın sona ermemesini gerekçe göstererek tahliyeyi engelleyemeyecektir.
Vatandaşlar; yapılarının riskli yapı olup olmadığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen / lisanslandırılan kurum ve kuruluşlara tespit ettirebilir. Bu aşamada herhangi bir çoğunluk aranmaz. Maliklerden birinin veya kanuni temsilcisinin müracaatı ile bu tespit yaptırılabilir. Müracaat için tapu belgesinin ve kimlik belgesinin fotokopilerinin ibrazı zorunludur.
Risk tespit raporuna karşı idari yargıda dava açılabilir. Risk tespit raporları birer idari işlemdir. Anayasanın 125. maddesi risk tespit raporlarına karşı iptal davası açılabilmesinin temelini oluşturur.
İstanbul İli Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi. İçerenköy Mahallesi aynı zamanda Türkiye’nin en büyük mahallesi olma özelliğini de taşıyor.
... 90 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret249138
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Konuk Yazarlar
Hava Durumu