• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Osmaniye Belediyesi Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 279 konut için kura çekilişi yapıldı. Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde TOKİ yetkilileri nezaretinde yapılan kura çekilişine çok sayıda vatandaş ile birlikte Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca katıldı. 279 konut için 343 vatandaşın başvuru yaptığı kaydedildi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yapılan çalışmalar ve gelinen nokta değerlendirme toplantısıyla masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik başkanlığında gerçekleşen ve ilgili birimlerden yetkililerin katıldığı toplantıda, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Veli Böke tarafından proje kapsamında şu ana kadar yapılan çalışmalar ve projenin gidişatı konusunda bilgiler verildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Ömer Albayrak, Tekirdağ’ın kentsel dönüşüm verileri ile ilgili rakamları paylaştı. Albayrak; kentsel dönüşüm kapsamında Tekirdağ Süleymanpaşa’da 23, Çorlu’da 18, Şarköy’de 7, Çerkezköy’de 9, Saray’da 2 olmak üzere toplam 59 riskli yapının binanın yıkıldığını söyledi. 18 adet riskli binanın yıkımı için de belediyelere başvurduklarını dile getiren Albayrak, Çorlu’da 10, Süleymanpaşa’da 6, Ergene’de 1, Saray’da 1 binanın riskli olduğunu belirtti.
TOKİ Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Mustafa Bakır ve Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Bozkurt Mahallesi’ne yapılması planlanan toplu konutlar için ayrılan Kentsel Dönüşüm Alanı’nda incelemelerde bulundu. Bozkurt Mahallesi’ne yapılması planlanan konutlar için Burdur’a gelen TOKİ Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Mustafa Bakır ve beraberindeki heyet Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say eşliğinde Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı’nı gezdi.
Burdur’da kentsel dönüşümün yapılacağı Tepe, Sinan ve Karasenir Mahalleleri sakinleri Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen görüşmeye Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bozkurt ve Tepe, Sinan ve Karasenir Mahallesi sakinleri katıldı.
AB Dönem Başkanı Letonya’nın başkenti Riga’da 10 Haziran 2016 tarihinde “Uyum Politikası, Bölgesel Uyum ve Kentsel Gündeme ilişkin Gayriresmi Bakanlar Toplantısı” düzenlendi. Söz konusu toplantıya Avrupa Birliği üyesi 28 ülke temsilcilerinin yanı sıra, Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Kentsel Bilgi Ağı (EUKN), Eurocities, Bölgeler Komitesi (CoR), Avrupa Şehir Plancıları Konseyi,...
... 90 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret270589
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80116.8283
Euro7.56717.5974
Konuk Yazarlar
Hava Durumu