• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; Kocaeli’ndeki kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgili yeni bir uygulama başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Kocaeli Kentsel Dönüşüm sınırları, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli şehir rehberi aracılığıyla halkın bilgisine sunuluyor.
Keçiören’i gecekondu sorunundan kurtararak modern şehir yapılarına kavuşturacak Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 5 bin 600 modern konutun yükseleceği 1 milyon 73 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında bin 600 konut inşa ediliyor. Projenin Keçiören’in hayallerinden birisi olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yükseltepe’deki değişimi ve büyük gelişmeyi hep beraber göreceklerini söyledi.
Akdeniz Belediyesi'nin, Çay, Çilek ve Özgürlük Mahalleri’nin TOKİ tarafından, kentsel dönüşüm projesi kapsamında, Gecekondu Önleme Bölgesi ilan etmesine karşı açtığı davada Danıştay son kararını verdi. Yerel mahkemenin hükmünü oy birliğiyle bozan Danıştay, “Adı geçen alanın gecekondu önleme bölgesi olarak nitelendirilmesine olanak yoktur” dedi.
İstanbul Kentsel Dönüşüm Stratejik Planı ve Master Planını yakında www.alirizailgezdi.com da yayınlayacağız...
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE; Bursa’da kentsel dönüşümde rant olmadığını, aksini iddia edenlerle her platformda kamuoyuna açık bir şekilde tartışabileceklerini söyleyerek Bursa’nın 0.50 emsal artışı yöntemiyle yenileneceğini tekrarladı. Benzer uygulamayı turizm sektöründe denediklerini ve başarılı olduklarını kaydeden Başkan ALTEPE; “Kentsel dönüşümde de başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Bazılarının iddia ettiği gibi ortada rant yok, vatandaşın rantı var.
Süleymanpaşa ilçesinde eskiyen binaları modern bir yaşam alanı haline getirmek, olası bir depreme karşı güçlü binalar yapmak, trafik ve park sorununu en aza indirmek için Süleymanpaşa Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı.Süleymanpaşa sahil ek hizmet binasında gerçekleştirilen proje tasarım incelemesine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile birim personelleri katıldı. Süleymanpaşa Belediyesi, eski sanayi bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına tasarım projelerinin oluşturulması ve incelenmesi ile başladı.
... 79 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret270593
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80116.8283
Euro7.56717.5974
Konuk Yazarlar
Hava Durumu