• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Toplu Konut Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Mevcut Yapıların Risk Durum Tespiti, Hak Sahipliği Uzlaşma Süreci Ve Tapu Devirleri Teknik Danışmanlığı Hizmet Alımı İşi ihalesi ile...
Sosyal devletin hayata geçirilmesinin hukuki araçlarından biri de kamulaştırmadır. Devlet bu yol ile bir kimsenin taşınmaz malına el koyabilmektedir.
İçerenköy’de riskli alan ilan edilen bölgede yaşayan yurttaşlar; Av. Peren SANRI ARSLAN’a verdikleri vekâletlerle riskli alan kararının iptali için Danıştay’da dava açtılar. Türkiye’nin en büyük mahallesi olma özelliğini de taşıyan İstanbul İli Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edilmişti.
Türkiye’nin her tarafında sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi de atağa kalktı. 2. derece deprem kuşağında bulunan Samsun’da yapılan kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarını sizin için derledik :
Isparta Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hisar Mahallesi’nden başlamak üzere, Gülcü, Emre ve Sülübey Mahallelerinde yeni çalışma başlattı. Mahallelerde ön çalışmalar tamamlanırken, Hisar Mahallesi ile ilgili atılacak adımlar önümüzdeki Belediye Meclisi’nde, meclis gündemine geliyor. Çalışmalar kapsamında eski yapılar ile buna benzer alanlar korunacak.
Mesudiye Mahallesi sakinlerinden gelen şikayet ve dilekçeler üzerine konut dışı kentsel dönüşüm alanında yapılan incelemeler ile alakalı Belediye Başkan Vekili Turgay Yel ile İnegöl Belediyesi İmar Komisyonu ve Çevre Sağlık Komisyonu üyeleri Belediye Meclis Salonu’nda değerlendirme toplantısı yaptı.
... 78 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret270591
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80116.8283
Euro7.56717.5974
Konuk Yazarlar
Hava Durumu