• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Seçimler yaklaşırken İstanbul’da imar planları ardı ardına askıya çıkıyor. 27 Mayıs 2015’te askıya çıkan imar planları 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 25 Haziran 2015’te askıdan inecek.
Ataşehir Belediyesi Emekevler Kentsel Dönüşüm Projesi’nde son başvuru tarihinin 30 Haziran 2015 olduğunu açıkladı. Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle : “İlçemiz Emekevler Bölgesindeki kentsel dönüşüm kapsamında inşaat faaliyetlerimiz devam etmekte ve anılan projede hak sahipliği tespit işlemleri sürdürülmektedir.
Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesine ilişkin protokol; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından imzalandı
Son yıllarda dünyanın bir çok ülkesinde olduğu kadar, Türkiye’deki planlama/mimarlık ortamında da kentsel dönüşüm kavramı üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmaktadır.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU; kentsel dönüşüm konusunda son noktayı koydu : VATANDAŞIN RIZASI YOKSA, DÖNÜŞÜM DE OLMAYACAK…. İzmir Karabağlar’daki hemşehri derneklerini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Aziz Kocaoğlu, “Kentsel dönüşümü rızayla, uzlaşıyla yapacağız. Anlaşamazsak yapmayacağız” dedi.
Maliye'ye göre, kentsel dönüşüm projesi kat karşılığı yapılıyorsa arsanın emlak vergisine esas değeri ne olursa olsun yüzde 1 KDV'ye tabi olacak. Ancak 6306 Afet Yasası kapsamında olsa dahi riskli görülen bir bina kat maliklerinden alman bedel karşılığında yıkılıp yeniden yapılırsa yüzde 18 oranında KDV ödenecek.
Türkiye’nin pek çok ilinde başlayan kentsel dönüşüm Sivas’ta da başlıyor. Sivas tarihindeki en büyük projelerden biri olan “Esentepe Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” için protokol imzalandı.
Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Kamulaştırma Hukuku Semineri” 23 Mayıs 2015 günü saat 10.00’da yapıldı.
Başakşehir Özel Proje Alanı’na ilişkin hazırlanan 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarıldı…
Hacılar ilçesi Aşağı ve Orta mahallelerinde yıkılmaya yüz tutmuş, alt yapı ve deprem riski sorunları olan bölgede kentsel dönüşüm yapılması amacıyla çalışmalara başlandı. Bu amaçla Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.
... 76 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret230761
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Konuk Yazarlar
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°