• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Akdeniz Belediyesi'nin, Çay, Çilek ve Özgürlük Mahalleri’nin TOKİ tarafından, kentsel dönüşüm projesi kapsamında, Gecekondu Önleme Bölgesi ilan etmesine karşı açtığı davada Danıştay son kararını verdi. Yerel mahkemenin hükmünü oy birliğiyle bozan Danıştay, “Adı geçen alanın gecekondu önleme bölgesi olarak nitelendirilmesine olanak yoktur” dedi.
İstanbul Kentsel Dönüşüm Stratejik Planı ve Master Planını yakında www.alirizailgezdi.com da yayınlayacağız...
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE; Bursa’da kentsel dönüşümde rant olmadığını, aksini iddia edenlerle her platformda kamuoyuna açık bir şekilde tartışabileceklerini söyleyerek Bursa’nın 0.50 emsal artışı yöntemiyle yenileneceğini tekrarladı. Benzer uygulamayı turizm sektöründe denediklerini ve başarılı olduklarını kaydeden Başkan ALTEPE; “Kentsel dönüşümde de başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Bazılarının iddia ettiği gibi ortada rant yok, vatandaşın rantı var.
Süleymanpaşa ilçesinde eskiyen binaları modern bir yaşam alanı haline getirmek, olası bir depreme karşı güçlü binalar yapmak, trafik ve park sorununu en aza indirmek için Süleymanpaşa Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı.Süleymanpaşa sahil ek hizmet binasında gerçekleştirilen proje tasarım incelemesine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile birim personelleri katıldı. Süleymanpaşa Belediyesi, eski sanayi bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına tasarım projelerinin oluşturulması ve incelenmesi ile başladı.
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın ilk imza sahibi olduğu araştırma önergesinde Yarkadaş ve arkadaşları; 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun nedeniyle mağdur olan vatandaşların sorunlarının araştırılmasını istedi.
İzmir Çeşme ve Selçuk İlçe sınırları içinde kurulacak santraller ve enerji nakil hatlarının aşağıda listesini verdiğimiz taşınmazların Maliye Bakanlığı tarafından Hazine adına acele kamulaştırılması yapılacak.
... 75 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret252161
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Konuk Yazarlar
Hava Durumu