• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Pendik Kavakpınar Mahallesinde 30 yılı aşkındır ikamet eden hak sahibi vatandaşlar hak ettikleri tapularının verilmesini istiyorlar! Çözüm İBB mi, Pendik mi? Pendik İlçesi Kavakpınar Mahallesinde 30 yıla yakındır ikamet eden binlerce vatandaş tapularının verilmesi için Pendik Belediyesi’nin önünde eylem yaptılar, sorunlarının çözülmesi için Pendik Belediyesi CHP Grubu’nu ziyaret ettiler.
Gölcük Belediyesi, ilçenin üç bölgesinde afet riskini azaltmak amacıyla kentsel dönüşüm yapıyor. Gölcük Belediyesi Kentsel Dönüşüm Protokolü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla imzalandı. Protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş imzaladı.
İstanbul genelinde kentsel dönüşüm projelerinde en yüksek payı % 72 ile Bağdat Caddesi’nde oturanlar alıyor. Sancaktepe’de ise bu oran % 35’e kadar düşüyor…
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2015 yılı Mayıs ayı toplantısının 4. birleşimi Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirildi. Meclis'te, Üsküdar Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı tadilatı teklifi oylamaya sunuldu.
Balıkesir’in Edremit İlçesi’nin kent kimliğine kavuşması, sağlıklı altyapı ve binaların oluşturulması için aralıksız çalışan Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA kentsel dönüşüm projeleri konusunda brifing aldı.
Şehrin sadece bir bölgesinin gelişiminin yanı sıra diğer bölgelerde de gelişimin sağlanması amacıyla Bağlarbaşı ve Bahçelievler Mahalleleri imara açıldı. Böylece Bağlarbaşı Mahallesi'nde yeni binalar, yeni yaşam alanları oluşturulacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kuruluş yıldönümü olan 21.05.2015 tarihinden itibaren icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhlerinin salt elektronik ortamda tutulması uygulamasına başlanacak.
Bir alanın riskli alan ilan edilip edilmeyeceğine Bakanlar Kurulu tarafından karar verilir. Bakanlar Kurulu’nun riskli alan ilanı ile ilgili kararı da sonuçta bir idari işlemdir ve bu kararlara karşı da iptal davası açılabilir. Danıştay Kanunu’nun 24. maddesi gereğince[1], açılacak iptal davası Bakanlar Kurulu’nun aldığı bir karara karşı açılacağı için Danıştay’da açılması gereklidir.
3194 sayılı İmar Kanunu’nun, 8. maddesinin b bendi “Planların hazırlanması ve yürürlüğe konulması” başlığını taşımaktadır. Bu maddeye göre; İmar Planları; Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planından meydana gelir.
Kentsel dönüşümün en önemli örneği olarak sunulan ancak yaşanan sorunlar nedeniyle büyük sorun haline gelen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanında son durumu sizlerle paylaşmak istedim. Pek te parlak olmayan durum rakamlarla şöyle :
... 74 ...

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret192160
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 35° 25°