• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Adana Yüreğir İlçesi, Köprülü semti sınırları içerisinde bulunan alanda yapılacak kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri kapsamında acele kamulaştırma kararı verildi.
Mersin Akdeniz İlçesi, Camişerif, Mahmudiye, Mesudiye, Nusratiye ve Nüzhetiye mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alan yenileme alanı olarak ilan edildi.
Samsun Atakum İlçesi, Çobanözü Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan yenileme alanı olarak ilan edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 09.04.2015 tarihli ve 2509 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73. maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 27.04.2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Sarıyer Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından Ayazağa Mahallesi için hazırlık aşaması tamamlanan ve Ayazağalıların katıldığı bir toplantıda halka anlatılan 1/1000 ölçekli imar planı, Sarıyer Belediyesi Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
Riskli alan; zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya İdare (belediyeler, il özel idareleri vs.) tarafından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın görüşü de alınarak belirlenen ve yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılan alandır.
Tasarı, T.B.M.M. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda 3- 4 Temmuz 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde kabul edilerek T.B.M.M. Genel Kurulu’na sevk edilmiş; Genel Kurul’da 5, 6 ve 7 Kasım 2013 tarihlerinde görüşülerek yasalaşmıştır.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uzun zamandır kamuoyunda tartışma ve beklentilere yol açan Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği 28.05.2015 tarih ve 29369 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin getirdiği düzenlemeler ile ilgili yorumlarımızı başka bir yazımızda sizlerle paylaşacağız. İşte Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği :
Seçimler yaklaşırken İstanbul’da imar planları ardı ardına askıya çıkıyor. 27 Mayıs 2015’te askıya çıkan imar planları 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 25 Haziran 2015’te askıdan inecek.
Ataşehir Belediyesi Emekevler Kentsel Dönüşüm Projesi’nde son başvuru tarihinin 30 Haziran 2015 olduğunu açıkladı. Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle : “İlçemiz Emekevler Bölgesindeki kentsel dönüşüm kapsamında inşaat faaliyetlerimiz devam etmekte ve anılan projede hak sahipliği tespit işlemleri sürdürülmektedir.
Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesine ilişkin protokol; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından imzalandı
... 74 ...

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret226339
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°