• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

İçerenköy’de riskli alan ilan edilen bölgede yaşayan yurttaşlar; Av. Peren SANRI ARSLAN’a verdikleri vekâletlerle riskli alan kararının iptali için Danıştay’da dava açtılar. Türkiye’nin en büyük mahallesi olma özelliğini de taşıyan İstanbul İli Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edilmişti.
Türkiye’nin her tarafında sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi de atağa kalktı. 2. derece deprem kuşağında bulunan Samsun’da yapılan kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarını sizin için derledik :
Isparta Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hisar Mahallesi’nden başlamak üzere, Gülcü, Emre ve Sülübey Mahallelerinde yeni çalışma başlattı. Mahallelerde ön çalışmalar tamamlanırken, Hisar Mahallesi ile ilgili atılacak adımlar önümüzdeki Belediye Meclisi’nde, meclis gündemine geliyor. Çalışmalar kapsamında eski yapılar ile buna benzer alanlar korunacak.
Mesudiye Mahallesi sakinlerinden gelen şikayet ve dilekçeler üzerine konut dışı kentsel dönüşüm alanında yapılan incelemeler ile alakalı Belediye Başkan Vekili Turgay Yel ile İnegöl Belediyesi İmar Komisyonu ve Çevre Sağlık Komisyonu üyeleri Belediye Meclis Salonu’nda değerlendirme toplantısı yaptı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; Kocaeli’ndeki kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgili yeni bir uygulama başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Kocaeli Kentsel Dönüşüm sınırları, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli şehir rehberi aracılığıyla halkın bilgisine sunuluyor.
Keçiören’i gecekondu sorunundan kurtararak modern şehir yapılarına kavuşturacak Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 5 bin 600 modern konutun yükseleceği 1 milyon 73 bin metrekarelik dönüşüm alanının ilk etabında bin 600 konut inşa ediliyor. Projenin Keçiören’in hayallerinden birisi olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yükseltepe’deki değişimi ve büyük gelişmeyi hep beraber göreceklerini söyledi.
... 74 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret252161
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Konuk Yazarlar
Hava Durumu