• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Kira kontratı sona ermeden yapının riskli olduğu tespit ettirilir yada yapının bulunduğu alan riskli alan ilan edilirse mücbir sebep nedeni ile kira kontratı da sona erecektir. Herhangi bir şekilde kiracının binayı tahliye etmemek gibi bir hakkı bulunmamaktadır. Kiracı; kontratın sona ermemesini gerekçe göstererek tahliyeyi engelleyemeyecektir.
Vatandaşlar; yapılarının riskli yapı olup olmadığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen / lisanslandırılan kurum ve kuruluşlara tespit ettirebilir. Bu aşamada herhangi bir çoğunluk aranmaz. Maliklerden birinin veya kanuni temsilcisinin müracaatı ile bu tespit yaptırılabilir. Müracaat için tapu belgesinin ve kimlik belgesinin fotokopilerinin ibrazı zorunludur.
Risk tespit raporuna karşı idari yargıda dava açılabilir. Risk tespit raporları birer idari işlemdir. Anayasanın 125. maddesi risk tespit raporlarına karşı iptal davası açılabilmesinin temelini oluşturur.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Şişli İlçesi Huzur Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi Seyrantepe Cendere Yolu – TEM Otoyolu Bağlantısı Yol ve Kavşak Uygulamalarına İlişkin İlişkin Hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine İlişkin Askı Tutanağı askıya çıkarıldı.
İstanbul İli Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi. İçerenköy Mahallesi aynı zamanda Türkiye’nin en büyük mahallesi olma özelliğini de taşıyor.
İstanbul İli Kadıköy İlçesi, Merdivenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 25.03.2015 tarihli ve 2121 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2. maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 08.04.2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Manisa Yunusemre İlçesi (merkez ilçe) Lalapaşa, Mutlu, Laleli ve Mesir Mahalleleri için kentsel dönüşüm kararı alındı. Manisa İli Yunusemre İlçesi, Lalapaşa ve Mutlu Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi.
Kocaeli Gölcül ilçesinin Denizevler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan kentsel dönüşümün gerçekleştirilmesi amacıyla riskli alan ilan edildi. Karar 01.06.2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlandı.
Giresun İli Görele İlçesi, Kumyalı ve Sayfiye Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 25.03.2015 tarihli ve 2124 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2. maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 08.04.2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Çankırı Merkez ilçede bulunan Kırkevler ve Fatih Mahallerinde kentsel dönüşümün gerçekleştirilmesi için riskli alan ilan edildi. Çankırı İli Merkez İlçe, Kırkevler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edildi.
... 73 ...

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret226338
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°