• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi

Anasayfa

Sosyal devletin hayata geçirilmesinin hukuki araçlarından biri de kamulaştırmadır. Devlet bu yol ile bir kimsenin taşınmaz malına el koyabilmektedir.
İçerenköy’de riskli alan ilan edilen bölgede yaşayan yurttaşlar; Av. Peren SANRI ARSLAN’a verdikleri vekâletlerle riskli alan kararının iptali için Danıştay’da dava açtılar. Türkiye’nin en büyük mahallesi olma özelliğini de taşıyan İstanbul İli Ataşehir İlçesi, İçerenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan riskli alan ilan edilmişti.
Türkiye’nin her tarafında sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi de atağa kalktı. 2. derece deprem kuşağında bulunan Samsun’da yapılan kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarını sizin için derledik :
Isparta Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hisar Mahallesi’nden başlamak üzere, Gülcü, Emre ve Sülübey Mahallelerinde yeni çalışma başlattı. Mahallelerde ön çalışmalar tamamlanırken, Hisar Mahallesi ile ilgili atılacak adımlar önümüzdeki Belediye Meclisi’nde, meclis gündemine geliyor. Çalışmalar kapsamında eski yapılar ile buna benzer alanlar korunacak.
Mesudiye Mahallesi sakinlerinden gelen şikayet ve dilekçeler üzerine konut dışı kentsel dönüşüm alanında yapılan incelemeler ile alakalı Belediye Başkan Vekili Turgay Yel ile İnegöl Belediyesi İmar Komisyonu ve Çevre Sağlık Komisyonu üyeleri Belediye Meclis Salonu’nda değerlendirme toplantısı yaptı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; Kocaeli’ndeki kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgili yeni bir uygulama başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Kocaeli Kentsel Dönüşüm sınırları, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli şehir rehberi aracılığıyla halkın bilgisine sunuluyor.
... 73 ...

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret235338
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
Konuk Yazarlar
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°