• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@ilgezdi
KIRIKKALE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Şehrin sadece bir bölgesinin gelişiminin yanı sıra diğer bölgelerde de gelişimin sağlanması amacıyla Bağlarbaşı ve Bahçelievler Mahalleleri imara açıldı. Böylece Bağlarbaşı Mahallesi'nde yeni binalar, yeni yaşam alanları oluşturulacak. 

BU BÖLGE GELİŞECEK 

Şehrin gelişimini daha elverişli hale getirerek, tüm il bazında ele alınan proje kapsamında Bahçelievler Mahallesi imara açıldı. Kentsel dönüşüm amaçlı olarak seçilen ve revizyon imar planı yapılan bölge; Yüksek İhtisas Hastanesi, Çevre Yolu ve Samsun Bulvarı arasını da içine alıyor. Bölge, kentin kuzeybatısında kuzeye doğru yükselen bir eğimde, şehre hakim bir konumda bulunuyor. 

AMAÇ KALİTELİ KONUT ÜRETİMİ 

Başlatılan yeni çalışma hakkında yapılan açıklamada, bölgede asıl amaç nüfus artışı değil; yaşam kalitesinin artırılması, sağlıklı yapılaşma yani kaliteli konut üretiminin sağlanması olarak bildirildi. Mevcut imar planlarına göre en fazla 3 kat inşaat izni olması nedeniyle şu ana kadar arsa sahipleri tarafından değerlendirilememiş, özel yatırımcılar tarafından da karlı olmadığı için ilgi görmemişti. Yapılacak olan imar plan çalışmasıyla bölgede daha iyi yaşam standartlarında, altyapısı ve sosyal donatısı ile modern bir şehircilik örneği sunulmuş olacak.

 

Kaynak : http://www.ensonhaber.com/kirikkalede-kentsel-donusum-baslyor-2015-05-14.html

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1473 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret226338
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°